+371 67229116 vas@vas.gov.lv Facebook
Jaunumi

Valsts pārvaldi apbalvo par franču valodas izplatības veicināšanu

/20.01.2017/

Piektdien, 20.janvārī, Francijas Republikas vēstniece Latvijā Odile Supizona (Odile Soupison) pasniegs Francijas valsts apbalvojumu - Kavaliera pakāpes Akadēmiskā palmas zara ordeni Valsts administrācijas skolas direktorei Edītei Kalniņai. Augstais apbalvojums, piešķirts par ieguldījumu Latvijas - Francijas attiecībās un franču valodas popularizēšanu valsts pārvaldē.

Apbalvošanas pasākums norisināsies Francijas vēstniecībā Latvijā, Rīgā, Raiņa bulvārī 9, piektdien 20.janvārī plkst. 16:30.

Latvija tika uzņemta Starptautiskajā Frankofonijas organizācijā kā dalībvalsts ar novērotāja statusu 2008. gadā, un franču valodas mācības  Latvijas valsts pārvaldē notiek programmas "Franču valoda starptautiskajās attiecībās" ietvaros, saskaņā ar Sadarbības memorandu par valsts frankofono iniciatīvu 2015.-2018. gadam. Mācības tiek finansētas no Latvijas valsts budžeta un Starptautiskās Frankofonijas organizācijas līdzfinansējuma.

Edīte Kalniņa vada Valsts administrācijas skolu kopš 2012.gada maija.  Valsts administrācijas skola rīko franču valodas mācības valsts pārvaldē nodarbinātajiem, tematiskos  un sarunu valodas seminārus, stipendiju konkursus,  kā arī 2016. gadā pirmo reizi Latvijā – reģionālo starptautisko semināru, kas saņēmis Starptautiskās Frankofonijas organizācijas  atzinību un  ir paraugs citām valstīm. Pateicoties mācību pasākumiem Valsts administrācijas skolā, daudzi valsts pārvaldē nodarbinātie ir apguvuši franču valodu, kas dod iespēju profesionāli pārstāvēt Latviju starptautiskā vidē.
« Atpakaļ