+371 67229116 vas@vas.gov.lv Facebook
Jaunumi

Valsts administrācijas skolā tiek rīkots seminārs franču valodā par drošības, terorisma un migrācijas jautājumiem Eiropas Savienības kontekstā.

/26.10.2017/

Š.g. 25.-26. oktobrī Valsts administrācijas skolā notika seminārs franču valodā par drošības, terorisma un migrācijas jautājumiem Eiropas Savienības mērogā: «Sécurité, migration et terrorisme: défis actuels pour l’UE ».

Pasākumu vadīja pasniedzējs no Francijas institūta Latvijā (Institut français de Lettonie) - Éric Claverie un uzaicinātais Francijas eksperts migrācijas jautājumos, Eiropas lietu ģenerālsekretariāta Personu brīvas pārvietošanās sektora vadītāja vietnieks (Secrétariat général des affaires européennes, SGAE, Francija) - Mathieu Tartar.
 
Šis seminārs sniedza valsts pārvaldē nodarbinātajiem lielisku iespēju uzlabot franču valodas lingvistiskās zināšanas, un apgūt gan žurnālistu, gan krimināltiesību un starptautisko tiesību speciālistu lietotos terminus, lai labāk izprast pieejamo informāciju par drošības, terorisma un migrācijas jautājumiem Eiropas Savienības valstīs un izteikties par tām starptautiskajā vidē.
 
Pirmās dienas ietvaros tika organizēta lingvistiskā sadaļa Francijas institūta Latvijā pasniedzēja Eric Claverie vadībā. Uzsvars tiks likts uz franču valodas lingvistisko zināšanu uzlabošanu, ļaujot labāk izprast pieejamo informāciju par augstākminētajām tēmām un izteikties par tām starptautiskā vidē. Galvenā uzmanība tiks veltīta drošības jautājumiem terorisma kontekstā, ļaujot dalībniekiem apgūt gan žurnālistu, gan krimināltiesību un starptautisko tiesību speciālistu lietotos terminus.

Otrās dienas gaitā kopā ar migrācijas ekspertu, Eiropas lietu ģenerālsekretariāta Personu brīvas pārvietošanās sektora vadītāja vietnieku Mathieu Tartar tika izrunāti problēmjautājumi, ar kuriem ES saskaras drošības, migrācijas un terorisma kontekstā, t.sk. likumdošanas līmenī, kā arī ar instrumentiem, kurus Eiropas Savienības varētu pielietot drošības situācijas uzlabošanai.

Seminārā piedalījās 17 dalībnieki no dažādām Latvijas valsts pārvaldes iestādēm. Nepieciešamais franču valodas zināšanu līmenis, lai ņemtu dalību šajā seminārā, bija B1 līmenis.

Semināru organizēja Valsts kanceleja sadarbībā ar Starptautisko Frankofonijas organizāciju un Valsts administrācijas skolu.
« Atpakaļ