+371 67229116 vas@vas.gov.lv Facebook
Jaunumi

Latvijas valsts pārvaldes pārstāve pilnveidoja franču valodu Monsas universitātē

/18.08.2016/

2016.gada aprīlī Valsts administrācijas skola rīkoja stipendiju konkursu valsts pārvaldes darbiniekiem franču valodas pilnveidošanai Monsas universitātē. Stipendiju ieguva Valsts ieņēmumu dienesta Starptautisko attiecību daļas vadītāja Baiba Jurisone.

Starptautiskā frankofonijas asociācija un Valonijas-Briseles Starptautiskās pārstāvniecība sadarbībā ar Monsas universitāti š.g. 4.-15.jūlijā organizēja mācības franču valodas apguvei starptautiskajās attiecībās un diplomātijā. Šāda veida programma tiek īstenota jau divdesmit otro gadu.
Mācībās piedalījās 38 studenti no Eiropas Savienības (ES) un citām valstīm - Rumānijas, Polijas, Slovēnijas,  Slovākijas,  Holandes,  Lietuvas,  Igaunijas,  Bulgārijas, Grieķijas, Itālijas, Ungārijas, Čehijas, Serbijas, Ukrainas, Marokas, Ēģiptes,  Ķīnas,  Vjetnamas.

Programmā bija iekļauta ne tikai gramatikas un rakstiskās komunikācijas prasmju pilnveidošana, bet arī lekcijas par aktuālām tēmām - Lielbritānijas referendumu par izstāšanos no ES, cilvēktiesībām,  Dž.M.Keinsa ekonomikas teoriju, riska vadība mūsdienu sabiedrībā.  Visnotaļ daudz laika tika veltīts mutiskās komunikācijas prasmju attīšanai. Studentiem bija jāstrādā grupās, diskutējot par problēmsituācijām, kā arī gatavojot kopēju rakstisku izklāstu. Dalībniekiem neaizmirstama pieredze bija uzstāšanās ar pašsacerētu pirmsvēlēšanu runu un mācības improvizācijas aktiera vadībā, kurš sniedza ieteikumus un padomus, lai mazinātu uzstāšanas prasmju kļūdas.

Mācību ietvaros notika ekskursija uz Eiropas Parlamenta mītni un Valonijas-Briseles Starptautiskās pārstāvniecības biroju Briselē. Kopā ar Francijas aliansi (Alliance Francaise) 14.jūlijā dalībnieki svinēja Francijas ievērojamākos nacionālos svētkus - Bastīlijas ieņemšanas dienu, kā arī apmeklēja īpaši sarīkoto kino vakaru. Baiba Jurisone iesaka arī citiem interesentiem noskatīties mācību laikā demonstrētās filmas – La famille Belier un Les Rayures du zèbre.
« Atpakaļ