+371 67229116 vas@vas.gov.lv Facebook
Jaunumi

Novērtē labākos Eiropas publiskā sektora projektus

VAS /01.12.2015/

Valsts administrācijas skola piedāvā apskatu par š.g. 18.novembrī pasniegtās Eiropas publiskā sektora balvas (European Public Sector Award (EPSA)) konkursa rezultātiem.


Kopumā par šī gada izvēlēto tēmu “Publiskais sektors – partneris labākai sabiedrībai” iesūtīti 266 projekti no 36 dažādām Eiropas Savienības (ES) valstīm un ES institūcijām. Konkursu organizē Eiropas Publiskās administrācijas institūts (European Institute of Public Administration (EIPA)) un šogad balva pasniegta piekto reizi.
 
Pieteikumus bija iespējams pieteikt 2 kategorijās – “Eiropas/nacionālā/reģionālā” un “Virslokālā/lokālā”. Visvairāk pieteikto projektu nākuši no Spānijas, Lietuvas, Austrijas, Itālijas, Portugāles, Polijas un Nīderlandes. Lielā dalībnieku atsaucība parāda, ka sadarbība un tās veicināšana ir izteikti svarīgas sastāvdaļas, lai panāktu publiskā sektora līdzdarbību  un līdera lomas uzņemšanos, nesot labumu sabiedrībai kopumā.
 
Projekti vērtēti vairākās kārtās. Pirmajās kārtās izmantots tiešsaistes novērtējums un žūrijas vairākuma viedoklis. Rezultātā atlasīti 64 projekti no 21 ES valsts un 1 ES institūcijas, kas saņēmuši “Labās prakses” sertifikātus. Šie 64 dažādie projekti centušies risināt vairākas sabiedrībā aktuālas problēmas, piemēram, veselības aprūpe, jauniešu darbs, migrācija, reģionālā attīstība, biznesa veicināšana, u.c., izmantojot inovatīvas metodes ar pārliecinošiem rezultātiem un pozitīvu ietekmi uz sabiedrību. Pēdējā kārtā projekti vērtēti klātienē, apciemojot attiecīgo valstu publiskās pārvaldes institūcijas. Katrā kategorijā tika nominēti trīs projekti, izvirzot arī trešo kategoriju – “Visaptverošs projekts”.
   
Par uzvarētājiem attiecīgajās kategorijās atzīti Vācijas, Nīderlandes un Spānijas projekti.
Aicinām sekot līdzi Eiropas publiskā sektora balvas aktivitātēm nākotnē!


Avots oriģinālvalodā: www.epsa2015.eu
 
« Atpakaļ